Historia klubu

Poznańska Szkoła Kyokushin Karate to ciągle rozwijający się klub karate kontaktowego. Swą działalność w Poznaniu klub rozpoczął w 2000 roku jako sekcja Kyokushin Karate, a od 2003 roku działa jako klub.

Głównym instruktorem klubu jest sensei Maciej Kowalczyk 4 Dan, którego do Poznania sprowadziła szkoła i praca. To właśnie dzięki sensei Kowalczykowi klub zaczął działać na terenie Poznania i odnosić duże sukcesy sportowe i organizacyjne na arenie ogólnopolskiej.

Warto wspomnieć, iż sensei Maciej to doświadczony zawodnik i instruktor Kyokushin Karate. Swoją przygodę z Kyokushin rozpoczął jako dziecko i do tej pory podąża drogą, którą obrał w dzieciństwie.

W Poznańskim Klubie Kyokushin Karate instruktorami są również Artur Mikołajczak 3 Dan, Natasza Kowalczyk 1 Dan, Artur Hryniewicki 1 dan, Przemysław Kowalski 1 dan oraz Agnieszka Jabłońska 1 Dan. Są to dobrze zapowiadający się instruktorzy, którzy również wybrali drogę Kyokushin — drogę, na której ciągle trzeba walczyć.

Kadra instruktorska klubu regularnie jest szkolona w nowych metodach nauczania przez najlepszych trenerów i mistrzów Kyokushin Karate z Europy i Japonii podczas różnego rodzaju obozów i seminariów szkoleniowych. Warto tu wymienić takich Mistrzów Kyokushin jak Kancho Hatsuo Royama 9 dan, shihan Masahiro Kaneko 5 dan, shihan Kunio Ishizawa 5 Dan, shihan Makoto Nakagawa 5 Dan — wszyscy z Japonii oraz shihan Bogdan Jeremicz 5 Dan, który poprzez swoje częste wyjazdy do Japonii jest również wspaniałym instruktorem Kyokushin.

W Poznańskim Klubie Kyokushin Karate trenują zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli, którzy swoje umiejętności zdobyte na treningach mogą sprawdzać na egzaminach organizowanych przez Polską Federację Kyokushin Karate. Osoby biorące udział w treningach mogą również korzystać z letnich obozów sportowych, szkoleń sędziowskich i instruktorskich oraz seminariów kumite, które również organizuje klub zarówno w Polsce jak i za granicą.

Oto nazwiska zawodników, którzy zdobywali medale dla klubu i bronili jego barw na arenie ogólnopolskiej: Maciej Kowalczyk, Radosław Szumski, Bartłomiej Graczykowski, Natasza Baranowska‑Kowalczyk, Łukasz Ciesielski, Artur Mrozowski, Łukasz Michalak, Piotr Wróblewski, Paweł Musiał, Halina Wojsław, Artur Mikołajczak, Tadeusz Palacz, Adrianna Wyszyńska, Patryk Wyszyński, Dominik Grausch, Artur Sadowski, Adam Koźlarek, Borys Bagrowski, Alicja Halamska, Tomasz Jeżyk, Wojciech Podsiadły, Tomasz Lewandowski, Maciej Łosoś, Tomasz Bernacki, Tomasz Sidorczuk, Dominik Bukowiecki, Andrzej Olejnik.

Mamy nadzieję, że w przyszłości lista nazwisk będzie się powiększać, i że klub będzie odnosił coraz to większe sukcesy, zarówno sportowe jak i organizacyjne.