Mistrzostwa Polski Zachodniej – Malanów

Dnia 22 marca 2014 roku w Malanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Zachodniej Polskiej Federacji Kyokushin Karate, w których udział wzięło ponad dwustu zawodników reprezentujących kluby z województw dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego i wielkopolskiego, w tym także zawodnicy z Poznania. Były to dla nas bardzo udane zawody — wywalczyliśmy 10 medali, dzięki czemu jako klub zajęliśmy 3 miejsce w kategorii kumite i 4 miejsce w kategorii kata.

W kumite, w kategorii +80kg, najwyższe miejsce na podium wywalczył Maciej Kowalczyk, z kolei Artur Mikołajczak zajął miejsce trzecie. W kumite kobiet Agnieszka Jabłońska zwyciężyła w kategorii -60kg, natomiast Anna Kowalska zajęła drugie miejsce w kategorii +60kg. Trzecie miejsca wywalczyły Kamila Bąkowska (kumite dziewcząt do lat 14) oraz Amelia Koralewska (kumite dziewcząt do lat 12).

W konkurencji kata Grzegorz Szala zwyciężył w kategorii chłopców do lat 16, natomiast trzecie miejsca zajęły Anna Kowalska (kata kobiet open), Aleksandra Szmaj (kata dziewcząt do lat 12) oraz Martyna Jancy (kata Pierwszy Krok dziewcząt do lat 10).

Nasz klub reprezentowali również Joanna Rabiega, Monika Kaczmarek, Olga Kaszyńska i Jakub Wiechciński.