Mistrzostwa Polski Zachodniej – Malanów

W sobotę 23 marca 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Zachodniej Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Organizatorem mistrzostw był Wielkopolski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez senpai Daniela Pakułę. Turniej odbył się w nowo wybudowanej hali sportowej w Malanowie. W zawodach wystartowało 217 zawodników z 18 klubów. Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan.

Poznański Klub Kyokushin Karate reprezentowało 18 zawodników oraz sędzia sensei Natasza Kowalczyk. Wywalczyliśmy 13 medali — 3 złote, 4 srebrne i 6 brązowych. W Konkurencji kata (układy) nasz klub zajął trzecie miejsce drużynowo, natomiast w konkurencji kumite (walka) drugie miejsce drużynowo.

Mistrzostwa Polski Zachodniej w Malanowie były zawodami eliminacyjnymi do zbliżających się najważniejszych zawodów w kraju — Mistrzostw Polski Seniorów w Międzyzdrojach oraz Mistrzostw Polski Juniorów w Kaliszu. Wszystkie osoby, które stanęły na podium w tym turnieju maja zapewnione starty w ważnych, prestiżowych zawodach — MISTRZOSTWACH POLSKI.