Mistrzostwa Polski – Międzyzdroje

W sobotę 20 kwietnia 2013 roku w Międzyzdrojach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W Mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z 21 klubów zrzeszonych w PFKK — Bydgoszcz, Chełmno, Gdańsk, Głuszyca, Jaworzno, Jelenia Góra, Kalisz Pomorski, Legionowo, Łobez, Mysłowice, Nowa Ruda, Ostrołęka, Poznań, Radom, Solec Kujawski, Świnoujście, Toruń, Turek, Wąbrzeźno, Wieruszów, Zduńska Wola.

Organizatorem Mistrzostw był Urząd Miasta Międzyzdroje, Polska Federacja Kyokushin Karate oraz Międzyzdrojski Klub Sportowy Bushido kierowany przez Andrzeja Sawickiego.

Na starcie stanęła cała czołówka najlepszych zawodników trenujących kyokushin w Polsce. Zawody rozgrywano na dwóch matach w konkurencji walk kontaktowych i kata. Wszystkie pojedynki stały na bardzo dobrym, wysokim poziomie sportowym i technicznym. Nie zabrakło widowiskowych nokautów i technik kończących walki przez uzyskanie przewagi punktowej i technicznej. Sędzią głównym zawodów był Bogusław Jeremicz 5 dan Prezes Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Poznański Klub Kyokushin Karate reprezentowało 5 zawodników w kategoriach juniorów i seniorów.

W kategorii juniorek 17–18 lat do 55 kg drugie miejsce zajęła Agnieszka Jabłońska. W kategorii juniorów 17–18 lat powyżej 75 kg również drugie miejsce zajął Mateusz Niklaus. W najcięższej kategorii seniorów powyżej 90 kg pierwsze miejsce zajął Maciej Kowalczyk. Niestety bez medalu wrócił w kategorii seniorów do 70 kg (po jednej wygranej walce w eliminacjach) Mikołaj Adamczak oraz również bez medalu w kategorii seniorów do 90 kg Artur Mikołąjczak.

Wszyscy nasi zawodnicy pokazali bardzo dobre, twarde, mocne i szybkie karate i mimo przegranych niektórych walk jesteśmy jednymi z najlepszych zawodników w Polsce. Nasze szkolenie techniczne i bardzo ciężkie treningi fizyczne przynoszą i będą przynosić coraz lepsze efekty w postaci sukcesów sportowych — powiedział trener Poznańskiego Klubu Kyokushin Karate sensei Maciej Kowalczyk 3 dan.

Kierownikiem drużyny była sensei Natasza Kowalczyk, natomiast sekundantem naszych zawodników był senpai Tadeusz Palacz.