Mistrzostwa Polski Juniorów – Mielec 2012

W dniach 23–24 listopada 2012 roku w Mielcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin Karate i Polskiej Organizacji Shinkyokushin. Na starcie stanęło blisko 160 zawodników z 30 klubów w Polsce. Sędzią głównym zawodów był prezes PFKK shihan Bogusław Jeremicz 5 dan. Poznański Klub Kyokushin Karate reprezentowało 8 osób startujących w konkurencjach kata i kumite.

Walki o medale były bardzo zaciekłe i widowiskowe. Zdobycie nawet brązowego krążka kosztowało nie lada wysiłku od zawodników, którzy musieli stoczyć po 3–4 walki w systemie pucharowym, podczas których dochodziło oczywiście do licznych dogrywek. Z uwagi na dużą ilość startujących zawody rozgrywano na trzech pełnowymiarowych matach. Oprócz naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorów udział brali również instruktorzy Poznańskiego Klubu Kyokushin Karate — sensei Maciej Kowalczyk 3 dan pełnił rolę sędziego, natomiast sensei Natasza Kowalczyk 1 dan była kierownikiem naszej ekipy.

Reprezentacja naszego klubu wróciła do Poznania z dwoma medalami. Złoty medal w bardzo technicznej konkurencji kata zdobył Grzegorz Szala, który tym samym został Mistrzem Polski, broniąc tytułu zdobytego przed rokiem. Zdobycie tytułu Mistrza Polski dwa razy z rzędu to niebywały sukces, zwłaszcza, że Grzegorz ma dopiero 13 lat. Swoim wyczynem potwierdził wielką klasę i pokazał wszystkim trenującym, że TRENING CZYNI MISTRZA. Brązowy medal natomiast wywalczył Borys Bagrowski, który na co dzień trenuje w sekcji w Swarzędzu. Borys reprezentował Swarzędz oraz Poznań w konkurencji kumite, czyli walk kontaktowych w najstarszej kategorii zawodów 15–16 lat oraz jednocześnie najcięższej, gdzie waga zawodników czasami przekraczała 100kg. Z pozostałych zawodników najbliżej zdobycia medalu była Joanna Rabiega, która niestety przegrała walkę o trzecie miejsce plasując się tuż za podium. Mimo zajęcia czwartego miejsca, (najgorszego dla sportowca) Asia pokazała bardzo dużą waleczność, hart ducha i do szczęścia zabrakło tylko odrobinę kondycji. Nasz klub reprezentowali również: Bartosz Jarzyna, Piotr Wolny, Maurycy Woś, Robert Płachta oraz Jakub Wanat.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!!!!!

Już wkrótce kolejne turnieje, tylko ciężki trening pomoże nam w zdobywaniu medali!!!!!!!!!