Mistrzostwa Wielkopolski w kata – Stawiszyn

W dniu 19 marca 2011 roku Kaliski Klub Kyokushin-kan Karate-do prowadzony przez sensei Tomasza Jeżyka był organizatorem Mistrzostw Wielkopolski Karate Kyokushin w kata. Na starcie stanęło 153 zawodników z 11 ośrodków w Wielkopolsce. Drużynowo pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Turku wyprzedzając Kalisz i Poznań. Zawody odbyły się pod patronatem Ambasady Japońskiej.

Poznański Klub Kyokushin Karate reprezentowało 6 zawodników. Złoty medal w swojej kategorii wywalczyła Aleksandra Szmaj. Ze srebrnym medalem do Poznania wróciła Aleksandra Muller. Mimo bardzo dobrego startu i pierwszego miejsca po turze eliminacyjnej, ostatecznie czwarte miejsce zajął Grzegorz Szala, myląc się w rundzie finałowej podczas wykonywania swojego kata. W zawodach startowali również Olga Kaszyńska, Kacper Mańkowski oraz Jędrzej Smolarkiewicz.

Opiekunem drużyny była senpai Natasza Kowalczyk, natomiast sensei Maciej Kowalczyk był sędzią.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!!!!!