Mistrzostwa Polski Zachodniej – Turek

W dniu 14.05.2011 roku w Turku odbyły się Mistrzostwa Polski Zachodniej Kyokushin Karate. Zawody zostały rozegrane przy okazji 30-lecia istnienia Karate Kyokushin na ziemi turkowskiej. Na starcie stanęło 156 zawodników z 18 ośrodków z województw łódzkiego, dolnośląskiego oraz Wielkopolski. Poznański klub reprezentowało dziewięciu zawodników oraz trzech sędziów.

Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach: kata i kumite. Do godziny 12.00 zakończyła się konkurencja kata rozegrana na dwóch matach w różnych kategoriach wiekowych, a następnie odbyła się konkurencja kumite czyli walk full contact, która jak zawsze w wykonaniu karateków kyokushin cieszyła się największym zainteresowaniem licznie przybyłych kibiców. Odnotowano kilka wspaniałych walk zwłaszcza finałowych, które musiały być rozstrzygnięte w dogrywkach. Poziom umiejętności zawodników stał na bardzo dużym poziomie. Nie obyło się również bez walk zakończonych błyskawicznymi nokautami, na szczęście niegroźnymi dla zawodników.

Poznański Klub Kyokushin Karate reprezentowało 9 zawodników i trzech sędziów. W konkurencji kata reprezentowali nas Kacper Mańkowski i Alicja Halamska, ale niestety nie zdobyli żadnego medalu. W konkurencji walk juniorów reprezentowało nas dwoje zawodników Klaudyna Złotosz i Kamil Wojda, którzy wywalczyli dwa brązowe medale. W walkach kontaktowych seniorów startowało 5 Poznaniaków. Mateusz Marczak wywalczył w bardzo dobrym stylu brązowy medal. Reszcie naszych seniorów w składzie: Tomasz Kaźmierczak, Łukasz Michalak, Bartosz Mikołajczak i Piotr Młyńczak nie udało się przejść walk eliminacyjnych.

Maciej Kowalczyk, Natasza Kowalczyk oraz Artur Mikołajczak byli sędziami turnieju.

Gratulujemy sukcesów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!