Mistrzostwa Wielkopolski – Kumite

W dniu 5 czerwca 2010 roku w Tuliszkowie odbyły się Mistrzostw Wielkopolski w konkurencji kumite — walk kontaktowych. Organizatorem turnieju był Klub Karate Kyokushin w Turku oraz Okręgowy Związek Karate w Poznaniu. Zawody odbyły się w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie. Zawody otworzył V-ce Starosta Turecki Krzysztof Kolenda.

W zawodach wystartowało 79 zawodników z całej Wielkopolski. Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan (międzynarodowy sędzia karate). Licznie zgromadzona widownia mogła oglądać widowiskowe walki kyokushin karate, które często kończyły się przed czasem (KO). Poznański Klub Kyokushin Karate reprezentowało siedem osób, każdy z naszych zawodników wrócił do Poznania z medalem a cała ekipa z trzecim miejscem drużynowo. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli Adrianna Wyszyńska, Agnieszka Gałka i Artur Mikołajczak, srebrny medal wywalczył Mikołaj Adamczak natomiast brązowe medale zdobyli Kinga Wyszyńska, Patryk Wojda i Jacek Adamczak.

Opiekunem, a zarazem sekundantem ekipy poznańskiej była Natasza Kowalczyk, która jest również jednym z instruktorów w klubie. Z występu swoich zawodników bardzo zadowolony jest główny trener Poznańskiego Klubu Kyokushin Karate Maciej Kowalczyk 2 dan, który na zawodach pełnił rolę sędziego.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.