Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – Polkowice 2010

W sobotę 11 grudnia 2010 roku w Polkowicach odbyły się Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego, w których uczestniczyło 211 zawodników z kilkunastu klubów województwa dolnośląskiego oraz z zaproszonych ośrodków z innych województw. Organizatorem turnieju był sensei Tomasz Bajus 2 dan, który przygotował wspaniałą oprawę organizacyjną. Zawody odbyły się w konkurencji kata i w walkach — kumite, łącznie stoczono 61 walk.

Zawody stały na bardzo dobrym poziomie sportowym a walki finałowe dostarczyły wiele emocji zgromadzonej publiczności. Sędzią głównym turnieju był sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan. Opiekunem poznańskiej drużyny była senpai Agnieszka Gałka, natomiast senpai Natasza Kowalczyk reprezentowała Poznań jako sędzia zawodów.

Reprezentacja Poznania w trzynastoosobowym składzie zajęła w ogólnej klasyfikacji drużynowej kumite trzecie miejsce. Pierwsze miejsca w konkurencji kumite w swoich kategoriach zajęli: Klaudyna Złotosz, Patryk Wojda i Maciej Kowalczyk. Srebrne medale do Poznania przywieźli: Patryk Wyszyński i Artur Mikołajczak. Na najniższym miejscu podium stanęła: Adrianna Wyszyńska. W konkurencji kata Ada Wyszyńska i Patryk Wyszyński zdobyli brązowe medale, natomiast czwarte miejsca wywalczyli: Grzegorz Szala i Joanna Rabiega. W zawodach ponadto startowali Kacper Mańkowski, Alicja Halamska, Zuzanna Turek, Bartosz Mikołajczak oraz Tomasz Kaźmierczak.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!