Mistrzostwa Wielkopolski w Kumite – Tuliszków

6 czerwca 2009 roku w Tuliszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kyokushin Karate w Kumite. Na starcie stanęło 85 zawodników z 14 ośrodków Karate Kyokushin-kan z terenu Wielkopolski. Zawody otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Tuliszków Grzegorz Ciesielski. Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz 4 dan. Poznański Klub Kyokushin Karate reprezentowało 12 zawodników i 3 sędziów.

Tym razem zawody odbyły się tylko w konkurencji walk kontaktowych. Nie zabrakło kilkunastu widowiskowych walk zakończonych przed czasem spośród 65 pojedynków stoczonych podczas tych zawodów. Nasi zawodnicy odnotowali wspaniały występ zajmując drużynowo drugie miejsce. W swoich kategoriach bezkonkurencyjni byli i tym samym wywalczyli złote medale: Patryk Wyszyński, Adrianna Wyszyńska, Halina Wojsław, Artur Mrozowski, Łukasz Ciesielski. Drugie miejsce w swojej kategorii wywalczył Piotr Wróblewski, natomiast brązowe medale przywieźli do Poznania Patryk Wojda, Dominik Grausch, Paweł Musiał oraz Łukasz Michalak. Bez medalu, ale po bardzo ładnych i odważnych walkach wrócili Adam Koźlarek i Artur Sadowski. Na zakończenie zawodów nagrodzeni zawodnicy otrzymali dyplomy i puchary, a zaproszeni goście i sędziowie pamiątkowe komplety mieczy samurajskich. Poznański Klub Kyokushin Karate reprezentowali również sędziowie w składzie Barbara Sobocińska, Radosław Szumski oraz Maciej Kowalczyk.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.