Mistrzostwa Poznania Kyokushin-kan Karate-do

W piątek 19.06.2009 roku w ostatnim dniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 61 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Poznania Kyokushin-kan Karate-do zorganizowane przez Poznański Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Macieja Kowalczyka 2 dan.

W zawodach wzięły udział wszystkie dzieci bez względu na staż treningowy czy stopień zaawansowania. Zostały rozegrane trzy konkurencje techniczne z dodatkowym podziałem na kategorie wiekowe.

Pierwsza konkurencja — „walka z cieniem przy muzyce”, w której udział brali najmłodsi karatecy. Konkurencja ta została podzielona na kategorie wiekowe do 8 lat i powyżej 8 lat. W tej rywalizacji startowały osoby, które trenują nie dłużej niż jeden rok. Każdy ze startujących przygotował swój układ walki z cieniem do wybranej muzyki i miał 60 sekund na zaprezentowanie swojego występu.

Druga konkurencja — kata, czyli układy formalne. Ta konkurencja została podzielona na trzy kategorie wiekowe. Kata do lat 10, do lat 12 i powyżej lat 12. W każdej kategorii zawodnicy wykonywali inne kata. Tutaj startowały osoby, które trenują minimum dwa lata.

Trzecia konkurencja — kumite, czyli walka. Była to najcięższa i najbardziej wymagająca konkurencja zawodów, startowali w niej juniorzy, którzy ukończyli 12 lat. Konkurencja kumite rozgrywana była w ochraniaczach całego ciała (kask, ochraniacz korpusu, ochraniacze stopa-goleń, napiętniki oraz ochraniacz krocza). Zawodnicy walczyli sposobem pucharowym, czyli przegrany odpada z zawodów, wygrany przechodzi dalej i tak aż do wyłonienia Mistrza, który mógł być tylko jeden.

Najlepsza trójka w każdej kategorii otrzymała puchary i dyplomy Mistrzostw Poznania Kyokushin-kan Karate.

Serdecznie dziękujemy sędziom, którzy oceniali w składzie: Radosław Szumski, Barbara Sobocińska, Natasza Kowalczyk, Halina Wojsław, Artur Mikołajczak, Łukasz Ciesielski oraz Piotr Wróblewski.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a pokonanym życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.