Mistrzostwa Wielkopolski – Malanów

08 marca 2008 roku w miejscowości Malanów odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Kyokushin dzieci i juniorów. Wszyscy zawodnicy startowali w konkurencjach kata w różnych kategoriach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Jasiakiewicz 3 dan. W mistrzostwach wzięło udział 150 osób z klubów Kyokushin działających w Wielkopolsce.

Poznań reprezentowało 10 osób w wieku od 6 do 13 lat. Dla większości małych karateków były to pierwsze zawody, dlatego straszna trema niektórym przeszkodziła w pokazaniu wszystkich swoich umiejętności. Mimo tego sześciu naszych reprezentantów przeszło rundę eliminacyjną z bardzo dobrą ilością punktów i awansowało do rundy finałowej, do której kwalifikowało się tylko 8 osób z każdej kategorii wiekowej.

Najlepiej wypadła Alicja Halamska, która zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. O miejsce na podium otarł się Patryk Wyszyński, zajmując 4 miejsce w kata chłopców do lat 14. Estera Lis w najmłodszej kategorii dziewczynek do lat 8 zajęła 5 miejsce, w tej samej kategorii 8 miejsce zajęła Olimpia Zwierz, a Jacek Merlinger, który reprezentował kategorię chłopców do lat 8 zajął 6 miejsce. Warto wspomnieć, iż Jacek ma dopiero 6 lat i był najmłodszym członkiem ekipy poznańskiej. W kategorii chłopców do lat 10 startował Borys Bagrowski, który w rundzie finałowej awansował z 8 na 6 miejsce. Pozostała czwórka Sławomir Pozorski, Kamil Wojda, Grzegorz Szala i Dominik Grausch uplasowała się poza pierwsza dziesiątką w swoich kategoriach.

Opiekunem poznańskich karateków był sensei Maciej Kowalczyk 2 dan, który na co dzień jest ich trenerem.

Wszystkim młodym adeptom karate serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i wytrwałości w ciężkich treningach.