Mistrzostwa Polski – Łysomice

15 marca w Hali Sportowej w Łysomicach k/Torunia odbyły się V Mistrzostwa Polski Kyokushin-kan PFKK. W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników zrzeszonych w 21 klubach Polskiej Federacji Kyokushin Karate w tym również zawodnicy z naszego klubu. Mistrzostwa odbyły się w konkurencji seniorów kumite i kata oraz kumite juniorów 17–18 lat.

Kumite seniorów rozegrano w dwóch konkurencjach kobiet i czterech mężczyzn. W kumite kobiet do 60kg walczyła Natasza Baranowska niestety po bardzo wyrównanej i zaciętej walce sędziowie wskazali na zawodniczkę z Torunia. Poziom kumite stał na bardzo wysokim poziomie, ale najwięcej emocji wywołały walki mężczyzn. W bardzo silnie obsadzonej kategorii do 70kg walczył Radosław Szumski, któremu w końcówce bardzo ciężkiej walki z doświadczonym zawodnikiem z Torunia zabrakło kondycji przez co przegrał swój pojedynek. W kategorii najcięższej drugie miejsce zajął Maciej Kowalczyk, przegrywając w finale tylko różnicą wagi.

Miłym zaskoczeniem były walki finałowe, które prowadzone były przez zawodników z dużym zaangażowaniem. Widać było znakomite przygotowanie wszystkich zawodników. Zauważalna była poprawa w jakości walk kobiet, ale również walki mężczyzn w porównaniu z rokiem ubiegłym uległy poprawie. Licznie zgromadzona publiczność, dla której zabrakło miejsc siedzących żywo reagowała na pojedynki toczone na macie.

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszych treningach oraz kolejnych sukcesów.