Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego – Turek

W dniu 11.11.2008 roku w ramach obchodów Święta Niepodległości po raz trzynasty w Turku odbyły się ogólnopolskie zawody karate kontaktowego tym razem „Mistrzostwa Okręgu Zachodniego Kyokushin kan Karate do”. Na starcie stanęło 127 zawodników w kata i 78 w kumite z województw łódzkiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego oraz Wielkopolski.

W tym roku dopisała rekordowa ilość kibiców, która z trudem mieściła się w sali Domu Strażaka. Do godziny 14.00 zakończyły się wszystkie konkurencje kata rozegrane na dwóch matach, a następnie odbyła się konkurencja walk full kontakt, która jak zawsze w wykonaniu karateków kyokushin cieszyła się największym zainteresowaniem nie tylko kibiców, ale również licznie przybyłych całych rodzin młodych karateków. Odnotowano kilka wspaniałych walk zwłaszcza finałowych, które musiały być rozstrzygnięte dwiema dogrywkami. Poziom umiejętności zawodników stał na bardzo dużym poziomie tym bardziej, że wśród startujących znaleźli się zawodnicy z reprezentacji Polski. Nie obyło się również bez walk zakończonych błyskawicznymi nokautami na szczęście niegroźnymi dla zawodników.

Poznański Klub Kyokushin Karate reprezentowało 20 młodych karateków. Do rundy finałowej zakwalifikowało się 15 naszych zawodników, którzy w rezultacie zdobyli trzy srebrne i cztery brązowe medale. W konkurencji kata drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Aleksandra Muller i Grzegorz Szala, natomiast w konkurencji kumie również w swojej kategorii drugie miejsce zajął Marcin Szala a cztery brązowe medale wywalczyli: Patryk Wyszyński, Artur Sadowski, Patryk Wojda i Dominik Grausch.

Opiekunem naszych małych mistrzów była senpai Natasza Baranowska, natomiast sensei Maciej Kowalczyk uczestniczył w zawodach jako sędzia.

Serdeczne podziękowania dla rodziców dzieci za pomoc w zorganizowaniu transportu.