Mistrzostwa Polski Gdańsk 2007

W sobotę, 21 kwietnia, w Gdańsku ponad 90 zawodników rywalizowało o tytuły Mistrzostw Polski Karate Kyokushin. W mistrzostwach wystartowali również zawodnicy z Poznańskiego Klubu Kyokushin Karate, w czteroosobowym składzie reprezentowali stolicę Wielkopolski w trzech kategoriach i przywieźli do Poznania dwa medale — złoty i srebrny. Zawodniczki i zawodnicy startowali w konkurencji kata (układy formalne) oraz kmite (walka). Organizatorem mistrzostw był Gdański Klub Kyokushin Karate oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku.

W kategorii kobiet do 60 kilogramów w konkurencji kumite wystartowała Natasza Baranowska. W swojej eliminacyjnej walce zmierzyła się z zawodniczką z Torunia, ale niestety mimo bardzo ambitnej postawy i wyrównanej walki, która zakończyła się po dogrywce, sędziowie wskazali na zwycięstwo zawodniczki z Torunia. Mimo przegranej nasza zawodniczka zebrała wiele pochwał dotyczących swojej walki.

Bardzo dobrze w swojej walce wypadł także debiutujący w tak ważnej imprezie Paweł Zaremba. Startował on w najcięższej kategorii zawodów powyżej 80 kilogramów. Niestety losowanie nie było łaskawe dla naszego zawodnika gdyż w pierwszej walce trafił na bardzo utytułowanego zawodnika z Bydgoszczy, członka Kadry Narodowej i uczestnika Mistrzostw Świata i Europy, z którym mimo wszystko przegrał po bardzo wyrównanej walce dopiero po dogrywce.

Srebrny medal Mistrzostw Polski w kategorii powyżej 60 kilogramów wywalczyła Sylwia Reichel, która również debiutowała w zawodach tej rangi. Mimo braku doświadczenia Sylwia pokazała, że dorównuje w walce swoim bardziej doświadczonym i starszym przeciwniczkom. Dzięki swojej zaciętości, uporowi i sile wywalczyła dla Poznania srebrny medal, na który bez wątpienia zasłużyła.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii powyżej 80 kilogramów stanął Maciej Kowalczyk, który jest najbardziej doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem poznańskiego klubu, i który po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszym zawodnikiem w Polsce. Kowalczyk wygrał wszystkie swoje walki odbierając z rąk shihan Bogdana Jeremicza 5 dan puchar oraz złoty medal Mistrzostw Polski.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.