Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin-kan karate-do

12 listopada 2005 roku reprezentacja Poznańskiego Klubu Kyokushin Karate wystartowała w Mistrzostwach Polski Seniorów Kyokushin Karate.

W poszczególnych kategoriach wagowych barw naszego klubu godnie i z wielkim powodzeniem broniło trzech zawodników.

W kategorii do 70 kg Tomasz Lewandowski, po bardzo ciężkich i zaciętych pojedynkach wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski, udowadniając tym samym, że jest jednym z najlepszych zawodników w Polsce w tej kategorii wagowej.

Kolejny zawodnik Maciej Łosoś walczył w kategorii do 80 kg, jego spokój i opanowanie w walce oraz bardzo silne techniki ręczne pozwoliły mu również wywalczyć cenny brązowy medal Mistrzostw Polski.

W kategorii do 90 kg nasz klub niestety nie miał swojego reprezentanta, ale za to w kategorii najcięższej powyżej 90 kg Maciej Kowalczyk wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski pokazując przy tym wspaniałe przygotowanie kondycyjne i techniczne, na co na pewno wpłynęły w ostatnich miesiącach starty w międzynarodowych turniejach oraz zgrupowania kadry narodowej.

Wracając z Mistrzostw Polski z trzema medalami nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali, że należą do czołówki polskiego Kyokushin.